Terapia wad postawy

Terapia-wad-podstawy

W dzisiejszych czasach wady postawy to dolegliwość cywilizacyjna, która wymaga szybkiej interwencji terapeutycznej. Terapia wad postawy ma za zadanie przywrócenie prawidłowej postawy ciała, czyli takiej, która zapewnia optymalne zrównoważenie i stabilność ciała oraz pracę narządów wewnętrznych przy minimalnym wysiłku mięśni.

Terapia wad postawy opiera się na dokładnie zebranym wywiadzie oraz badaniu, podczas którego terapeuta poznaje czynniki wpływające na powstanie i rozwój wad postawy na jakie narażony jest pacjent, ocenia wygląd postawy całego ciała statycznie i funkcjonalnie, np. w trakcie chodu, ocenia napięcie mięśniowe oraz zakresy ruchomości poszczególnych stawów. To pozwala na ustalenie: przyczyn zaburzeń postawy i dobranie dla każdego pacjenta indywidualnych ćwiczeń korekcyjnych oraz specjalistycznych metod fizjoterapeutycznych, a także nauki ergonomicznego wykonywania czynności dnia codziennego.

Czas zajęć: 50 min.

UDOSTĘPNIJ

Zgłoszenie dziecka

Aby zapisać dziecko do Niepublicznego Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego Równowaga, należy: Skontaktować się pod numerem telefonu: 508032223
 
  • po uzgodnieniu dogodnego terminu i godziny zaprosimy Państwa, na rozmowę rekrutacyjną;
  • kolejny krok to podpisanie umowy, kwestionariusza osobowego oraz uiszczenie jednorazowej opłaty wpisowej 600 zł