Grupy wsparcia dla rodziców

Grupa-wsparcia-dorosli

Zapraszamy do udziału w grupie dla rodziców dzieci nastoletnich. Spotkania odbywają się w bezpiecznej przestrzeni opartej na wzajemnym zaufaniu, szacunku i zrozumieniu.
Kiedy dziecko wchodzi w wiek nastoletni, w naturalny sposób zaczyna się oddalać od rodziców i poszukiwać odpowiedzi na pytanie kim samo jest. Jest to proces, który bywa trudny dla każdego członka rodziny. Wypracowane przez lata strategie nie działają, nastolatek wydaje się robić co chce, nie słucha, wydaje się, że nie potraficie już ze sobą rozmawiać, a każda próba podjęcia kontaktu kończy się kłótnią.

Rodzice nastolatków mają prawo czuć się bezradni i zagubieni w swojej nowej roli.

Jeśli chcesz:

  • zrozumieć swoje emocje, uczucia i zachowania w relacji z nastoletnim dzieckiem;
  • dowiedzieć się więcej, o tym jak możesz towarzyszyć nastolatkowi w przeżywaniu świata i jak się z nim dogadać;
  • poznać innych rodziców, którzy przeżywają podobne sytuacje, doświadczyć wsparcia ze strony innych; zobaczyć inny punkt widzenia, dzielić się swoimi wątpliwościami, trudnościami, sposobami radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Grupa wsparcia nie jest grupą terapeutyczną. Grupa rozpoczyna się warsztatem, podczas którego uczestnicy będą również rozwijać umiejętność identyfikowania i nazywania własnych emocji, a także ich wyrażania. Podczas spotkań będziemy poznawać i stosować zasady i formę empatycznej komunikacji, empatycznego słuchania i dawania informacji zwrotnej, w duchu szacunku i szukania porozumienia.

Spotkania poprzedzają konsultacje indywidualne.

Czas zajęć: 90 min.

UDOSTĘPNIJ

Zgłoszenie dziecka

Aby zapisać dziecko do Niepublicznego Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego Równowaga, należy: Skontaktować się pod numerem telefonu: 508032223
 
  • po uzgodnieniu dogodnego terminu i godziny zaprosimy Państwa, na rozmowę rekrutacyjną;
  • kolejny krok to podpisanie umowy, kwestionariusza osobowego oraz uiszczenie jednorazowej opłaty wpisowej 600 zł